licznik: NULL 112432
baner modern baner modern baner modern baner modern

Projekty indywidualne

Opracowanie projektu indywidualnego jest niezbędne dla inwestycji takich jak przebudowy, rozbudowy i wszelkiego rodzaju zmiany w obiektach już istniejących oraz dla obiektów nietypowych z uwagi na ich funkcję, warunki lokalizacji działki, wymagania i oczekiwania  inwestora.

W budownictwie jednorodzinnym istnieje możliwość skorzystania z  szerokiej  oferty projektów typowych. Dla inwestorów jest to duże ułatwienie w poszukiwaniu wymarzonego domu. Katalogi projektów typowych zawierają koncepcje funkcjonalno – użytkowe oraz wizualizacje elewacji, dzięki którym znalezienie odpowiadających naszym gustom rozwiązań jest  łatwiejsze.

W praktyce jednak rzadko zdarza się aby projekt gotowy spełniał wszystkie nasze wymagania oraz warunki wynikające z lokalizacji, parametrów działki oraz  warunków zabudowy.

Dlatego, aby „gotowe opracowanie” stało się projektem budowlanym (wymaganym do uzyskania pozwolenia na budowę) niezbędne jest sporządzenia adaptacji uwzględniającej wszystkie warunki narzucone przez lokalizację działki.

Przed zakupem projektu typowego warto więc rozważyć czy nie wymaga on wprowadzenia zbyt wielu znaczących zmian, których koszt będzie  przewyższał koszt projektu indywidualnego.

Szczegóły dotyczące projektów typowych znajdą Państwo w zakładce „Adaptacje i sprzedaż projektów gotowych”.

Indywidualne opracowanie powstaje z uwzględnieniem wszystkich wskazówek inwestora oraz w taki sposób, aby zachowane były warunki narzucone lokalizacją działki.

Dzięki stałej współpracy z doświadczonym projektantem powstająca koncepcja jest bardziej ekonomiczna, energooszczędna, a zastosowane rozwiązania funkcjonalno – użytkowe w pełni dopasowane do Państwa oczekiwań.